ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "БЕРШАДСЬКИЙ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИЙ ЗАВОД”

Код за ЄДРПОУ: 05769219
Телефон: 0435224226
e-mail: vatbez@ukr.net
Юридична адреса: 24400, Вінницька обл., Бершадський район, місто Бершадь, ВУЛИЦЯ ЮРІЯ КОВАЛЕНКА, будинок 165
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) Вiдкрите акцiонерне товариство "Бершадський електротехнiчний завод" засноване згiдно з указом Президента "Про корпоратизацiю пiдприємств" вiд 15.06.93 року шляхом перетворення державного пiдприємства Бершадського електротехнiчного заводу у вiдкрите акцiонерне товариство. Державна реєстрацiя товариства проведена рiшенням Бершадської районної ради народних депутатiв №0034 вiд 06.07.1994 року. У звiтному перiодi важливих подiй розвитку ( в тому числi злиття, подiлу , приєднання, перетворення , видiлу ) не вiдбувалось.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ВАТ "Бершадський електротехнiчний завод" вiдокремлених фiлiй, пiдроздiлiв та дочiрнiх пiдприємств не має. У 2011 роцi Товариство не приймало участi у спiльних пiдприємствах. Пiдприємство має дiльничу структуру. Виробництво на ВАТ "БЕТЗ" складається з основних та допомiжних дiльниць. Основне виробництво складається з заготiвельних та складальних дiльниць. Заготiвельна дiльниця включає в себе механопресоштампувальну дiльницю. Складальнi дiльницi: дiльниця РЕУ - 11 (складальна), дiльниця ТРМ - 11 (складальна), дiльниця двигунiв (складальна). Допомiжнi дiльницi включають в себе дiльницю товарiв народного споживання, каркасно-зварювальну дiльницю. Органiзацiю робiт на дiльницях основного та допомiжного виробництва займаються начальники дiльниць, старшi майстри та майстри. Пiдготовку до виробництва та саме виробництво забезпечують: - служба енерговодопостачання; - iнструментальна служба; - служба КВП i автоматики; - служба головного механiка (ремонтна); - вiддiл постачання та збуту; - технiчний вiддiл; - виробничий вiддiл; - вiддiл економiчний та органiзацiї працi; - вiддiл кадрiв; - вiдповiдальнi посадовi особи за напрямками дiяльностi. Органiзацiю робiт у вiддiлах та службах займаються вiдповiднi начальники вiддiлiв та служб. Кожна дiльниця, вiддiл, служба - пiдпорядкованi вищому керiвництву пiдприємства. Управлiнням та органiзацiєю роботи на пiдприємствi займається голова правлiння та члени правлiння за напрямками дiяльностi. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не вiдбувалось.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй щодо реорганiзацiї товариства з боку третiх осiб не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Фiнансова звiтнiсть пiдприємства пiдготовлена вiдповiдно Наказу Мiнiстерства фiнансiв щодо складання та заповнення рiчного звiту пiдприємства з дотриманням схвалених ДКЦПФР методичних рекомендацiй, Положення про надання регулярної iнформацiї вiдкритими акцiонерними товариствами, змiнами до нього . Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, становлення, спорудження та виготовлення. До основних засобiв вiдносяться видатки на незакiнченi роботи з капiтального ремонту, якi по його завершенню будуть вiднесенi на вартiсть вiдповiдного об'єкта з подальшою амортизацiєю. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з українським податковим законодавством. Запаси включають сировину, матерiали, паливо, запаснi частини, незавершене виробництво, тару, готову продукцiю, МШП на складi. Запаси облiковуються по собiвартостi. Собiвартiсть запасiв включає витрати на прид бання, доставку та переробку .Для розрахунку собiвартостi реалiзованої продукцiї застосовують метод конкретної iдентифiкацiї запасiв, що фактично використанi. Вартiсть незавершеного виробництва включає прямi витрати та виробничi накладнi витрати. Готова продукцiя вiдображається за виробничою собiвартiстю. Матерiальнi цiнностi, якi не мають реалiзацiйної вартостi, активами не визнаються. грошовi кошти включають суми грошей в касi i депозитiв до запитання. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю, тобто за вирахуванням оцiнених сумнiвних боргiв. Врахування безнадiйних боргiв здiйснюється в той перiод, коли керiвництво пiдприємства визнало борги, як безнадiйнi. Дебiторська заборгованiсть за товари, виконанi роботи та наданi послуги включає заборгованiсть за реалiзованi в кредит продукцiю, товари або наданi послуги. Iнша дебiторська заборгованiсть складається iз заборгованостi, що не пов'язана з продажем продукцiї. Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається у вiдповiдностi з методом нарахув ань при вiдвантаженнi продукцiї. Доход зменшується на суму знижок та повернень продукцiї покупцями. Доход вiд надання послуг вiдображається в облiку, коли надання послуг здiйснено. Витрати на податок на прибуток включають податки, розрахованi у вiдповiдностi до дiючого податкового законодавства України, з врахуванням суттєвих тимчасових рiзниць, якi були компенсованi, або виникли у звiтному перiодi
Текст аудиторського висновку АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
щодо фiнансової звiтностi вiдкритого акцiонерного товариства
"Бершадський електротехнiчний завод" за 2011 р.

Вiдомостi про аудиторську фiрму та про умови договору про проведення аудиту
Аудиторська перевiрка фiнансової звiтностi вiдкритого акцiонерного товариства "Бершадський електротехнiчний завод" (надалi пiдприємство) за 2011 р. проводилася вiдповiдно договору на проведення аудиту № 40 вiд 14.03.2012 р. аудиторською фiрмою "Укртрансаудит" код за ЄДРПОУ 21520330, свiдоцтво про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 0073 вiд 26.01.2001р., продовжене Аудиторською палатою України та чинне до 30.11.2015 р., сертифiкат аудитора серiї А 000254, виданий 17.02.1994 р. та чинний до 31.01.2013 р.(дiю сертифiката аудитора продовжено Аудиторською палатою України 31.01.2008 р., рiшення № 1861) аудитор Фiца В.Г. Дата початку та закiнчення проведених робiт: 14-20 березня 2012 року.

Основнi вiдомостi про акцiонерне товариство:
Найменування емiтента ВАТ "Бершадський електротехнiчний завод"
Код ЕДРПОУЮридична адреса та мiсце знаходження 05769219м. Бершадь, вул. Червоноармiйська № 165
Органiзацiйно-правова форма Вiдкрите акцiонерне товариство
№ свiдоцтва про державну реєстрацiю i дата видачi Серiя АОО №141211 вiд 06.07.1994 р.
Орган, що видав свiдоцтвоДата внесення змiн до установчих документiв Бершадська райдержадмiнiстрацiя-

Основнi види дiяльностi Виробництво електротехнiчних машин та устаткування
Банкiвськi реквiзити 260093011061 в ВЦВ "Промiнвестбанку" МФО 302571
Перелiк перевiрених фiнансових звiтiв, опис роботи, виконаної аудитором
Для проведення перевiрки були використанi засновницькi документи, галузевi положення, звiтнi форми, наказ пiдприємства про облiкову полiтику у 2011 р. Перевiрена достовiрнiсть фiнансової iнформацiї за 2011 р, яка вiдображена в наступнiй фiнансовiй звiтностi: "Баланс", "Звiт про фiнансовi результати", "Звiт про рух грошових коштiв", "Звiт про власний капiтал","Примiтки до рiчноi фiнансовоi звiтностi" .
Опис аудиторської перевiрки:
аудиторська перевiрка здiйснена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту , Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), якi затвердженнi рiшенням комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку № 1360 вiд 29.09.2011 р. , iнструктивного листа щодо обсягу розкриття емiтентами iнформацiї про аудиторський висновок , який оприлюднюється в офiцiйному друкованому виданнi та розмiщується в загальнодоступнiй iнформацiйнiй базi Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, який затверджений рiшенням ДКЦПФР № 69 вiд 31.01.2008 р. Пiд час перевiрки на вибiрковiй основi використовувались данi Головної книги та журналiв-ордерiв за 2011 рiк, данi промiжної квартальної та мiсячної фiнансової та повний комплект фiнансової звiтностi за 2011 р., регiстри бухгалтерського облiку. Обрана акцiонерним товариством облiкова полiтика протягом перiоду, що перевiряється не змiнювалася, данi фiнансової звiтностi вiдповiдають показникам бухгалтерських регiстрiв та головнiй книзi . Ми планували та виконували аудиторську перевiрку таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть в тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих перекручень.Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу пiдприємства та вiдповiдальнiсть аудитора щодо iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi Вiдповiдальнiсть стосовно зазначеної фiнансової звiтностi несе керiвництво акцiонерного товариства. Вiдповiдальнiсть охоплює розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування облiкової полiтики та облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам. Проведення аудиту було спрямоване на висловлення думки незалежними аудиторами стосовно фiнансової звiтностi пiдприємства та одержання пiдтверджень вiдсутностi у фiнансовiй звiтностi суттєвих помилок. Вiдповiдальнiсть аудитора є надання висновку щодо цих фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. При перевiрцi аудитор оцiнював ризики суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства (МСА 240 <Вiдповiдальнiсть аудитора,що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi>), оцiнював вiдповiднiсть обраної пiдприємством облiкової полiтики , прийнятнiсть облiкових оцiнок зроблених управлiнським персоналом .Модифiкована аудиторська думка щодо повного комплекту фiнансовоi звiтностi пiдприємства за 2011 рiк У зв'язку iз тим, що перевiрка проведена вибiрковим методом та враховуючи те, що аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, можливi вiдхилення в показниках фiнансової звiтностi. Виконуючи можливi альтернативнi процедури пiд час перевiрки пiдтверджуємо, що показники повного комплекту фiнансової звiтностi за 2011 року вiдповiдають керiвним документам бухгалтерського облiку складенi правильно згiдно Закону "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999р. №996 та нацiональних П(С)БО. При розкриттi фiнансової iнформацiї управлiнським персоналом використовувалось припущення щодо безпереривностi дiяльностi акцiонерного товариства, що вiдповiдає вимогам МСА 570 <Безпереривнiсть>. Висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансовi звiти пiдприємства справедливо та достовiрно вiдображають iнформацiю про фiнансовий стан та вiдповiдають облiковiй полiтицi акцiонерного товариства , Нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку . Нормативнi документи, згiдно яких проведено аудиторську перевiрку Аудиторська перевiрка проведена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту 700 <Формування думки та надання звiту щодо фiнансовоi звiтностi >, 705 <>Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора>, 706 <Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора>, 720 <Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншоi iнформацii в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть>. При перевiрцi аудитор оцiнював вiдповiднiсть фiнансовоi звiтностi пiдприємства вимогам нацiональних положень (стандартiв ) бухгалтерського облiку № 1 " Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi ", №2 " Баланс ", №3 " Звiт про фiнансовi результати ", iнших положень (стандартiв) бухгалтерського облiку . Вивчення i оцiнку фiнансовоi звiтностi пiдприємства проведено згiдно Мiжнародних стандартiв аудиту № 700,701,720 та Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацii емiтентами цiнних паперiв ( крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевоi позики), якi затвердженнi рiшшенням ДКЦПФР № 1360 вiд 29.09.2011 р.Стан бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi пiдприємства Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально-ордернiй формi iз заповненням книги журнал-головна i вiдповiдає вимогам Закону України вiд 16.07.1999 р. "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi. Пiдприємством на протязi 2011 року застосовувався "План рахункiв бухгалтерського облiку , активiв, капiталу, зобов'язань та господарчих операцiй пiдприємств та органiзацiй ", затверджений наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 291 вiд 30.11.99 р. i зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 21 грудня 1999 року за № 892I4185. Звiтнiсть пiдприємства складена вiдповiдно до вимог нацiонального положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 1 "3агальнi вимоги до фiнансової звiтностi", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 87 вiд 31.03.99 р. Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi товариства є нацiональнi положення (стандарти) бухгалтерського облiку , внутрiшнi накази та положення пiдприємства. Органiзацiя бухгалтерського облiку вiдповiдає вимогам Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996 вiд 16.07.99 р.
Думка аудитора щодо повного комплекту фiнансовоi звiтностi вiдповiдно до МСА 7001) Розкриття iнформацii за видами активiв вiдповiдно до нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку

Облiк касових операцiй ведеться згiдно Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi України, затвердженного постановою Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 р. №637. Встановлений лiмiт залишку каси пiдприємство дотримувалося. Аналiтичний облiк операцiй на розрахунковому рахунку вiдповiдає даним виписок iз банкiвських рахункiв.
Первинна вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2011 р складає 10155 тис. грн., що вiдповiдає даним синтетичного та аналiтичного облiку. Знос основних фондiв складає 7966 тис. грн. Аналiтичний та синтетичний облiк основних фондiв вiдповiдає чинному законодавству. Нарахування зносу (амортизацii) основних фондiв протягом 2011 року проводиться у вiдповiдностi iз П(С)БО № 7 "Основнi засоби". Iнвентарiзацiя основних фондiв, товарно-матерiальних цiностей проведена у вiдповiдностi з Iнструкцiєю з iнвентарiзацiї основних фондiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiностей, грошових коштiв i документiв, розрахункiв та iнших статей балансу. яка затверджена наказом Мiнiстерства фiнансiв Украiни вiд 11.08.1994 р. № 69 iз змiнами внесеними згiдно наказiв Мiнiстерства фiнансiв № 268 вiд 5.12.1997 р. та № 115 вiд 26.05.2000 р. Аудитор не спостерiгав за проведенням iнвентаризацii товариства, тому що ця дата передувала початку проведення аудиторськоi перевiрки. Через характер облiкових запасiв товариства пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур не було можливостi. Облiк виробничих запасiв на пiдприємствi ведеться згiдно вимог П(С)БО № 9 "Запаси". Згiдно балансу станом на 31.12 .2011 року виробничi запаси склали 843 тис. грн ., готова продукцiя - 480 тис. грн. Довгостроковоi дебiторськоi заборгованостi на пiдприємствi немає. Поточна дебiторська заборгованiсть склала по чистiй реалiзацiйнiй вартостi склала станом на 31.12.2011 р. 117 тис.грн. Резерв сумнiвних боргiв згiдно П(С)БО №10 "Дебiторська заборгованiсть" станом на 31.12. 2011 р. не нараховувався. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту № 700,701,720 пiдтверджуємо, що бухгалтерський облiк товарно-матерiальних цiностей, палива, запчастин необоротних матерiальних активiв, нарахування зносу МБП ведеться згiдно вимог чинного законодавства Украiни.2)Розкриття iнформацiї про реальнiсть зобов'язань емiтента вiдповiдно до встановлених нормативiв нацiональних стандартiв бухгалтерського облiкуЗобов'язання емiтента станом на 31 грудня 2011 року складають:· Довгостроковi зобов'язання (вiдстроченi податковi зобовязання) - 9 тис. грн;· Поточнi зобов'язання - 196 тис. грн. в тому числi заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 108 тис. грн., з бюджетом - 15 тис. грн.· З оплати працi -2 тис. грн. та iншi. Iнвентаризацiя зобов'язань за звiтний перiод проведена згiдно чинного законодавства. Облiк зобов'язань вiдповiдає вимогам П(С)БО №11" Зобов'язання".3) Розкриття iнформацii про власний капiтал , його структура, вiдповiднiсть облiку вимогам нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку , сплата акцiонерним товариством статутного фондуСтатутний фонд пiдприємства станом на 31.12.2011 р.становить 133200 грн. 00 коп., який оплачений повнiстю i своєчасно в порядку i засобами передбаченими установчими документами та чинним законодавством. Структура Статутного фонду складає 532800 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0.25 грн. кожна. Аналiтичний облiк по рахунку 40 "Статутний фонд" пiдприємство проводить згiдно чинного законодавства. Станом на 31.12.2011 р. iнший додатковий капiтал складає 4395 тис.грн., непокритий збиток - 531 тис. грн., резервний капiтал - 38 тис.грн. Облiк власного капiталу вiдповiдає вимогам П(С)БО Украiни № 5"Звiт про власний капiтал".4) розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку пiдприємства Виручка вiд реалiзацiї продукцiї, робiт, послуг за 2011 р. склала 5587 тис. грн., матерiальнi витрати - 1844 тис. .грн., витрати на оплату працi - 2025 тис. грн .За звiтний рiк пiдприємством одержаний чистий збиток в сумi 531 тис. грн. Непокритий збиток станом на 31.12.2011 р. складає 531 тис. грн. Облiк фiнансових результатiв вiдповiдає вимогам П(С)БО № 3 "Звiт про фiнансовi результати", П(С)БО № 15 "Дохiд", П(С)БО № 16 "Витрати".Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства Украiни. Чистi активи пiдприємства визначенi вiдповiдно Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих ативiв акцiонерних товариств, якi затвердженi рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11 .2004 р. i складають станом на 31.12.2011 р. 4035 тис.грн. Вартiсть чистих активiв перевищує розмiр статутного капiталу акцiонерного товариства, що узгоджується з положенням статтi 155 Цивiльного кодексу Украiни . Стан корпоративного управлiння ( в тому числi стан внутрiшнього аудиту)Корпоративе управлiння на пiдприємствi здiйснюється згiдно вимого чинного законодавства Украiни та Статуту акцiонерного товариства. Вищим органом управлiння є загальнi збори акцiонерiв. Вiдповiдно до Закону України <Про акцiонернi товариства>, в акцiонерному товариствi створена ревiзiйна комiсiя, яка проводить перевiрку фiнансово-господарськоi дiяльностi пiдприємства по результатам фiнансового року.Виконання значних правочинiв акцiонерним товариствомВиконання значних правочинiв (10 та бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства) аудиторською перевiркою не виявленоIнформацiя про дii, якi передбаченi частиною 1 статтi 41 Закону Украiни "Про цiннi папери та фондовий ринок> та можуть вплинути на фiнасово-господаський стан пiдприємства та привести до значноi змiни вартостi цiнних паперiв На пiдставi iнформацiї, яка отримана аудитором з незалежних джерел , протягом звiтного року року на пiдприємствi вiдбувались подii , якi передбаченi частиною статтi 41 Закону Украiни "Про цiннi папери та фондовий ринок". Згiдно рiшення спостережної ради акцiонерного товариства (протокол № 68 вiд 14.10.2011 р.) звiльнений голова правлiння Лукоянов Д.А., тимчасово виконуючим обов'язки головою правлiння призначено Тимченко О.У. Таким чином вважаємо,що протягом року вiдбувались дii, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан пiдприємства та привести до змiни вартостi його цiнних паперiв. Аналiз фiнансового стану та показникiв платоспроможностiВАТ "Бершадський електротехнiчний завод" Аудиторська перевiрка фiнансової дiяльностi та реальностi даних звiтностi за 2011 показує, що фiнансовiй стан пiдприємства характеризується рядом показникiв таких як:1. коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, що показує частину короткострокових зобов'язань, якi можуть бути термiново покритi коштами на рахунку в банку i визначається як вiдношення грошових коштiв i iх еквiвалентiв до суми поточних зобов'язань :К1=1,1; за 2010 рiк К1=9,9Оптимальне значення К1=0,2-0,52. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення зобов'язань i становить:К2=8,3; за 2010 рiк К2=27,2Оптимальне значення К2=1.0-2.03. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення залучених i власних коштiв i розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до валюти балансу:К3=0,95; за 2010 рiк К3=0,99. Оптимальне значення К3=0,2-0,54. Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв та становить:К4=20,6; за 2010 рiк К4=70,2 Оптимальне значення К4=1.0 i бiльше.5. Рентабельнiсть активiв розраховується як вiдношення чистого прибутку пiдприємства до валюти балансу та складає: К5=не розраховується; за 2010 рiк К5= не розраховується.Проведений аналiз дає пiдстави стверджувати, що у пiдприємства достатньо грошових коштiв для проведення негайних розрахункiв по поточним зобовязанням, при мобiлiзацii всiх оборотних активiв акцiонерного товариства також можливе погашення заборгованостi в встановленi термiни. Рiвень фiнансової стiйкостi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування знаходиться в межах встановлених нормативiв, що свiдчить про достатнiй рiвень фiнансовоi незалежностi пiдприємства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування . Коефiцiєнт покриття зобовязань власним капiталом показує з якою кратнiстю акцiонерне товариство здатне виконати довгостроковi та поточнi зобовязання за допомогою власного капiталу. Нормативний розмiр його має складати бiльше нiж 1,0. Таким чином , власний капiтал також забезпечує погашення поточних та довгострокових зобовязань. Пiдприємство в повнiй мiрi дотримується вимог лiквiдностi, має можливiсть погасити зобов"язання. Але отриманi збитки за 2011 р. свiдчать про те, що бажаних результатiв ще не досягнуто. ВисновокМи вважаємо, що проведена нами аудиторська перевiрка дає обгрунтовану пiдставу для висловлення думки незалежного аудитора. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, зокрема Мiжнародних стандартiв № 700,701,720 , враховуючи те, що перевiрка проведена вибiрковим методом та аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансова звiтнiсть ВАТ справедливо i достовiрно вiдображає його фiнансовий стан на дату складання звiтностi, вiдповiдає облiковiй полiтицi пiдприємства , Нацiональним положенням (стандартам ) бухгалтерського облiку та вимогам чинного законодавства України.Генеральний директор Фiрми "Укртрансаудит"Iсертифiкат серiї А-0254I IФiца В.Г.I
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Предметом дiяльностi товариства являєтся: - виробництво електромагнiтних та температурних реле (РЕУ - 11, ТРМ-11. РЕ-1, РЕУ-11-Б, КУ); - виробництво товарiв народного споживання (електрофени "Наташа", вентилятори автомобiльнi ВА-4-У2, електровентилятори "Данко") -виконання замовлень на виготовлення металоконструкцiй та нестандартного обладнання. Електромагнiтнi реле РЕУ-11 мають призначення для сигналiзацiї аварiйного стану в сiтях постiйного струму напругою до 22В, перемiнного стуму, напругою 380В, частоти 50Гц напругою до 440 В i використовуються в пристроях автоматики в якостi комплектуючих виробiв. По кiлькостi виду контактiв вони розподiляються на замикаючi без самоповернення та замикаючi з самоповерненням. Реле температурнi призначенi для примiнення в пристроях контролю температури неагресивних рiдин i газових середовищ i комутацiї в сiтях постiйного та змiнного струму. Iнформацiя про основнi ринки збуту та основних клiєнтiв Продукцiя ВАТ "БЕТЗ" реалiзовується на вiтчизняному ринку до 57% i ринках країн СНД, Росiї та Молдавiї до 43%. Iнформацiя про особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент. Цiни на продукцiю не змiнилися, а витрати на електроенергiю збiльшилися. Така ситуацiя продовжує характеризуватися вiдсутнiстю механiзмiв ринкової регуляцiї економiки та поширенiстю монопольної поведiнки сировинних посередницьких фiрм, яка призводить до пiдвищення цiн. Окремi господарськi об'єкти (переважно посередницькi) отримують найбiльше переваг за рахунок збiльшення цiн на матерiали, комплектуючi, енергоносiї. З одного боку на дiяльнiсть пiдприємства впливає, що невеликi обiговi кошти витрачаються на сплату монопольно необгрунтованих розцiнок, а з iншого - низька платоспроможнiсть споживача не дозволяє отримувати прибуток за рахунок пiдвищення власних цiн. Даними про конкуренцiю в галузi пiдприємство не володiє. Основнi види продукцiї не залежить вiд сезонних змiн. Рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв низький. Пiдприємство веде вiдповiдну роботу з пошуку продукцiї iз стабiльною i впевненою реалiзацiєю як на вiтчизняному ринках так i на ринках далекого i ближнього зарубiжжя. Проте перспективних планiв розвитку товариство немає.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi 5 рокiв вибуло основних засобiв на суму 92,8 тис. грн., надiйшло на суму 221,8 тис. грн. Будь-яких значних iнвестицiй або придбання , пов'язаних з господарською дiяльнiстю не планується
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Термiн корисного використання по групам ОЗ: будiвлi i споруди - 16-34 рокiв; транспортнi засоби - 4-39 рокiв; машини та обладнання - 1-53 рокiв. У звiтному перiодi ступiнь зносу основних засобiв товариства 78,44%( будинки i споруди 67,21%, машини та обладнання 96,37%, транспортнi засоби 95,19%, iншi 96,29 %. Первiсна вартiсть основних засобiв станом на початок звiтного перiоду складала 10154 тис.грн, на кiнець звiтного перiоду 10155 тис.грн. Амортизацiя становить 157 тис. грн. У звiтному перiодi надiйшло основних засобiв на суму 2 тис. грн., вибуло на суму 1,0 тис. грн. Обмежень на використання основних засобiв немає. Екологiчнi питання не позначаються на використаннi активiв пiдприємства. Мiсцезнаходження основних засобiв знаходяться за адресою товариства. Оренда вiдсутня. Планiв капiтального будiвництва , розширення або удосконалення основних засобiв немає.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень На дiяльнiсть пiдприємства впливають :
- вiдсутнiсть єдиного економiчного союзу країн СНД;
- вiдсутнiсть єдиного митного союзу країн СНД;
- високi посередницькi цiни на комплектуючi та матерiали.
Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень висока.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства У звiтному перiодi штрафних санкцiй i компенсацiй за порушення законодавства не було.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. У звiтному перiодi товариство не користувалося кредитами банку, фiнансової допомоги не надавало i не отримувало. Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики, пошук резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Усi договори заключенi у звiтному перiодi виконанi, невиконаних договорiв немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) В 2010 роцi пiдприємство планує впровадити у виробництво цiлий ряд нових виробiв, а вiдповiдно i збiльшити дохiд вiд реалiзацiї. Було б дуже добре мати стабiльного споживача, але ринок є ринок. Для стабiльної дiяльностi, планового розподiлу доходiв i витрат потрiбнi перспективнi договори. Пiдприємство веде вiдповiдну роботу з пошуку продукцiї iз стабiльною i впевненою реалiзацiєю як на вiтчизняному ринках так i на ринках далекого i ближнього зарубiжжя
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Витрат на дослiдження та розробки протягом звiтного перiоду не було.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судових справ стороною яких виступає Емiтент або його посадовi особи не було
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі 14.10.2011 року Спостережна рада товариства, протокол № 68, призначила строком до обрання загальними зборами акцiонерiв, на посаду тимчасово виконуючим обов'язки голови правлiння Тимченка Олександра Уляновича.
Аналiзуючи фiнансовi показники можна стверджувати, що у пiдприємства достатньо грошових коштiв для проведення негайних розрахункiв по поточним зобовязанням, при мобiлiзацii всiх оборотних активiв акцiонерного товариства також можливе погашення заборгованостi в встановленi термiни. Рiвень фiнансової стiйкостi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування знаходиться в межах встановлених нормативiв, що свiдчить про достатнiй рiвень фiнансовоi незалежностi пiдприємства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування . Коефiцiєнт покриття зобовязань власним капiталом показує з якою кратнiстю акцiонерне товариство здатне виконати довгостроковi та поточнi зобовязання за допомогою власного капiталу. Нормативний розмiр його має складати бiльше нiж 1,0. Таким чином , власний капiтал також забезпечує погашення поточних та довгострокових зобовязань. Пiдприємство в повнiй мiрi дотримується вимог лiквiдностi, має можливiсть погасити зобов"язання. Але отриманi збитки за 2011 р. свiдчать про те, що бажаних результатiв ще не досягнуто.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї у 2009 роцi 4346 тис. грн. , у 2010 роцi 5680 тис. грн., в 2011 роцi 5587 тис. грн. Чистий дохiд вiд реалiзацiї у 2009 роцi 3942 тис. грн., у 2010 роцi 5136 тис. грн., в 2011 роцi 4939 тис. грн. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї у 2009 роцi 3476 тис. грн. , у 2010 роцi -4463 тис. грн., в 2011 роцi 4248 тис. грн. За результатами дiяльностi у 2009 роцi товариство отримало чистий збиток 362 тис. грн., у 2010 роцi чистий збиток становив 599 тис. грн., в 2011 роцi чистий збиток становив 531 тис. грн. На кiнець звiтного перiоду непокритий збиток становить 531 тис. грн.